عمده فروشان
عمده فروشان

15+1 روش فروش بیشتر

چطور و چگونه بیشتر بفروشیم؟

روش ها و استراتژی های افزایش فروش کدام است؟ اگر صاحب هر نوع کسب و کاری هستید و اقدام به فروش خدمات و یا محصول می کنید هر از چند گاهی باید با تکنیک ها و استراژی های فروش جدید و به روز آشنا شوید و آنها را در کسب و کار خود اعمال کنید. امروز با 15 مورد از این روش های در سال 1400 در خدمت شما هستیم.

 

یافتن افراد جدید برای خریدن محصولات یا خدمات شما، بخش مهمی از کل فرآیند فروش است. آیا شما محصولات عالی برای فروش دارید اما مشتری های معتبری  برای خرید آنها و کسب سود ندارید؟

مطممئنا زمان های می رسد که نمی دانید چگونه با مشتریان نسل جدید خود تماس بگیرید یا چگونه پیام فروشی داشته باشید که آنها را برای خریدن محصولاتتان دست پاچه کند! زمان هایی که دیگر روش های قبلی کارآمد نیستند و مقدار یا تعداد فروشتان سیری نزولی دارد و از سوی دیگر احساس می کنید آن چنان که باید و شاید فرایند بازاریابی را به خوبی پیش نمی برید.

بله باید به روز باشید!! کم کم شما با نسل جدیدی از افراد با تفکرات، روحیات، ذائقه و رفتار های متفاوت سر و کار خواهید داشت که هر چه زودتر در رابطه با برقراری ارتباط و پیش بینی رفتارشان باید دست به کار شوید.

15 استراتژی فروش برای افزایش فروش و کسب در آمد

 

1-انسان ها به دنبال مزیت و منفعت هستند

در واقع مردم محصولات را خریداری نمی کنند، بلکه نتایجی را می خرند که محصولات به آنها می دهد. با تهیۀ لیستی از مزایایی که مشتری شما بعد از خرید محصول یا خدماتتان از آنها منفعت نصیبش می شود، فرایند شناسایی مشتری های ایده آل خود را آغاز کنید. خود را جای مشتری بگذارید و تعریف کنید که با خرید محصول شما چه مزیتی نسبت به رقبا نصیبشان می شود. اگر مزیت خاصی ندارید دست به کار شوید.

2-مشتری خود را به طور واضح تعریف کنید

کسی که به احتمال زیاد محصول شما را بپسندد و بلافاصله خرید کند کیست؟ یک تصویر از آن مشتری در ذهن خود بسازید. اگر قبلا این کار را انجام داده اید شاید لازم باشد بار دیگر این مورد را با تغییر شرایط بازنگری کنید.

سوالات خاصی را مطرح کنید:

 • آنها چند ساله هستند؟
 • زن هستند یا مرد؟
 • آیا دارای فرزند هستند؟
 • درآمدشان چقدر است؟
 • آیا تحصیل کرده هستند؟
 • جایگاه اجتماعیشان چگونه است؟
 • چه رفتار و شخصیتی دارند
 • و….

 

3-مشکل آنها را به طور واضح مشخص کنید

 

مشتری شما چه نوع مشکلاتی دارند که شما بتوانید آنها را حل کنید؟ اگر مشتری خود را به خوبی بشناسید، این افراد برای حل مشکلاتشان به شما پول پرداخت می کنند. اگر کسب و کار آنلاین دارید یک بار فرآیند خرید از لحظه ورود به سایت تا لحظه دریافت کالا و یا خدمات را بررسی کنید.

اگر مشتریان شما حضوری یا تلفنی هستند یکبار خودتان تمام فرآیند از ابتدا تا انتها بررسی کنید و مشکلات را شناسایی کنید. هر چیزی که فرآیند خرید را برای مشتری نا خوشایند یا سخت می کند را رفع کنید.

 • گاهی اوقات مشکلات واضح و روشن هستند.
 • گاهی اوقات مشکلات آشکار ومشخص نیستند.
 • گاهی اوقات مشتری هیچ مشکلی ندارد.

4-مزایای رقابتی خود را افزایش دهید

شما مزیت رقابتی خود را تعریف کنید که عبارتند از:

دلیل خرید محصولات یا خدماتتان  از لحاظ مزایا، نتیجه یا برآمدهای لذتبخشی که مشتریان با خرید محصولات و خدمات شما تجربه می کنند و ممکن است خرید آنها از رقبای شما این لذت را به آنها ندهد.

در واقع به این سوال جامع پاسخ دهید که چرا از بین محصولات مشابه یک فرد باید به سراغ محصول شما بیایید. روی مزایایی تمرکز کنید که محصولات و خدمات شما را از دیگران متمایز می کند.

5-از محتوا و بازاریابی رسانه های اجتماعی برای بالا بردن سود خود استفاده کنید

نسبت به گذشته، راه های بسیار زیادی برای  رساندن محصولاتتان به مشتری  وجود دارد. بهترین آنها چیست؟ همۀ آنها رایگان هستند؟ می توانید از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، توییتر و وبلاگ شخصی برای فروش محصولاتتان استفاده کنید. با ایجاد روابط با مشتریان خود از طریق این کانال ها، می توانید به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.

بعضی از مزایای بازاریابی محتوایی عبارتند از :

 • دسترسی بیشتر به افراد واجد شرایط
 • کانال های بیشتر برای فروش محصولاتتان
 • هزینه کمتر برای جذب مشتری

6-گاهی به تماس تبلیغاتی نیاز دارید (Cold Calling)

cold calling در واقع تماس تلفنی و یا دیدار حضوری با مشتری است. چشم اندازهای بالقوه تماس تبلیغاتی می تواند سخت و خسته کننده باشد. چه شما این کار را خودتان شخصا انجام دهید و یا تلفنی، وظیفۀ شما این است که ذهن مشتری را برای خرید آماده کنید. به خصوص اگر محصول شما جدید باشد، ممکن است مجبور شوید برای ایجاد سود و منفعت، با مشتریان خود تماس بگیرید.

7-روش 100 فروش تلفنی (Calls Method) را در هنگام شروع کار امتحان کنید

این روشی است که برایان تریسی برای اولین بار در فروش توسعه داد تا بر ترس رد شدنش غلبه کند. با صد تا از مشتری هایتان در سریع ترین زمانی که می توانید ارتباط بگیرید. در مورد نتایج فروش خود نگران نباشید، فقط تعداد تماس هایی که می گیرید برایتان مهم باشد. وقتی محصولاتتان به فروش رسد، ترستان خواهد ریخت. البته این روش نیاز به توضیحات بیش تری دارد که امیدواریم به زودی در قالب مقاله ای بتوانیم به این متد و روش برایان تریسی بپردازیم.

8-قیمت مناسب برای محصولاتتان تعیین کنید

تحقیقات مناسبی در بازار برای فهمیدن قیمت محصولات یا خدمات رقبای خود انجام دهید. اگر یک محصول با قیمت بالا داشته باشید، باید آن را با کیفیتی فراتر از انتظار به مشتری ارائه دهید. مشتری باید بداند و متوجه شود که این افزایش قیمت برای چیست. قیمت می تواند بر اساس ارزش درک شده محصولتان تعیین شود. اگر محصولی ممتاز و بسیار بهتر از دیگران ارائه می  دهید، پس می توانید قیمت بیشتری هم روی آن بگذارید.

9-تکنیک های مناسب مذاکره را یاد بگیرید

 • مذاکره کنندگان ماهر معمولاً در پی یافتن راه حلی هستند که برای هر دو طرف رضایت بخش باشد .
 • آنها به دنبال شرایطی هستند که هر دو طرف  از نتایج مذاکرات خوشحال و راضی باشند.

بهترین مذاکرات دارای 3 ویژگی زیر هستند:

 • آنها سوالات خوبی مطرح می کنند تا متوجه شوند شما دقیقاً چه چیزی نیاز دارید.
 • آنها صبور هستند.
 • آنها برای مذاکره بسیار آماده هستند.

مقالات زیر آموزش مهارت هایی است که از شما یک مذاکره کننده  حرفه ای می سازد.

10-پرزنتیشن مؤثری ارائه دهید

ارائه معرفی خلاق و قانع کننده در فروش برای مشتریان بسیار مهم است. یکی از راه های بسیار مفید برای یک معرفی مؤثر استفاده از پاورپوینت،کلیپ و پوستر است.

11-بر روی حفظ همیشگی مشتری تمرکز کنید

“اگر مشتری مداری بلد باشید، یک مشتری، همیشه مشتری می ماند

هنگامی که مشتریان محصول شما را خریداری می کنند، نباید رابطه تان با آنها تمام شود. در واقع این تازه شروع رابطه مابین شماست. تلاش کنید تا رابطه ای قوی با مشتریان خود داشته باشید. این کار اعتماد و ارزش بیشتری به محصول شما اضافه می کند.

12-به مشتریان بالقوه خود گاهی چیزهایی را که ممکن است رایگان عرضه کنید

برای مشتریان خوب خود تماییز قائل شوید. این مشتری های وفادار شایسته چیزی بیشتر از دریافت محصول خوب هستند. مشتری ایده آل شما  اگر قبلا از محصولتان استفاده کرده باشد ، بیشتر مایل است آن را بخرد. یک ویدئوی کوتاه از محصولات خود تهیه کنید، یک قسمت از آن را به صورت رایگان به مشتریان بدهید و با این کارآنها را برای خرید بعدی هیجان زده کنید. برای آن ها تخفیفات و مزیت هایی قائل شوید.

13-مشتریان خود را مطلع نگه دارید

اگر به زودی  قصد فروش محصولاتتان را دارید، در مورد آن به مشتریان خود اطلاع دهید. ببه ان ها توضیح دهید که محصول جدید چه ویژگی هایی دارد و یا به روزرسانی سایتتان چه تفاوت هایی ایجاد می کند. آنها با این کار خوشحال خواهند شد و اعتمادشان جلب می شود و حتی ممکن است خرید بیشتری انجام دهند.

14-پیام فروش شما باید واضح باشد

یک یا دو مزیت از محصولاتتان را انتخاب کنید و آنها را به طور واضح در تیتر فروش قرار دهید. برای مشتریان خود کاملاً مشخص کنید که محصول شما قرار است برای آنها دقیقاً چه کاری انجام دهد. اگر محصولتان دارای مزایای متعددی باشد، پیام های فروش را برای مشتریان متفاوتی ایجاد کنید که می توانند آنها را بازگو کنند.

15-پیشنهاد ما برای جذب مشتری بیشتر:

هم اکنون با درج آگهی رایگان یا ویژه در سایت یا اپلیکیشن عمده فروشان ،کسب و کار و محصولات خود را بصورت دائمی و 24ساعته نمایش دهید و معرفی کنید تا بتوانید مشتریان جدیدتری جذب کنید.

15+1-شما چه پیشنهادی دارید؟ خوشحال میشویم آنها را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

 1. 0911****3062 24 مهر 1400

  تبلیغ از طریق ارسال پیامک هم میتوان انجام داد

دیدگاهی بنویسید