نظر به افزایش سایتها وکاربران فضای مجازی با توجه به اینکه ما در چندین سال تلاش و تجربیات از قوانین و مقررات پیروی نمودیم لذا برای استفاده کاربران از این سایت نیز میبایست یکسری قوانین عمومی و خصوصی در استفاده از این بستر بکار گرفته شود که هم به نفع کاربران و هم موجب امنیت بیشتر و عدم سو استفاده های احتمالی در فضای مجازی میگردد.

-طبق این مقررات منظور از سایت,سایت عمده فروشان و منظور از کاربران ,خریداران و فروشندگان میباشد.

-سایت عمده فروشان بر طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران فعالیت مینماید و اشخاصی که به هر نحو این قوانین را نقض کنند غیرفعال یا حذف و در صورت لزوم طبق قوانین جرایم رایانه ای و در محاکم قضایی پیگیری میگردند.

– عمده فروشان در حفظ مشخصات مخفی کاربران و امانتداری خود را ملزم به رعایت میداند.

-موضوع:اعطای پنل فروشندگی در سایت www.omdeforoshan.com  به کاربران متقاضی ودرج محصولات قانونی واقدام ایشان برای فروش از طریق همان سایت و ارسال به مشتریان و پرداخت هزینه های مرتبط به سایت عمده فروشان با رعایت حقوق قانونی و قوانین ومقررات قانون تجارت الکترونیک و قوانین حاکم در کشور جمهوری اسلامی ایران.

-مسئولیت انجام تمامی امور کنترل کیفیت و ارسال بر عهده فروشنده می باشد و سایت عمده فروشان نسبت به انجام کنترل کیفیت کالاهای ارسالی فروشنده اقدام نخواهد کرد و مسئولیتی ندارد. تنها در صورت بروز هرگونه ادعا از سوی مشتریان مبنی بر معیوب و یا ناقص بودن کالا و یا عدم تطابق آن با سفارش ثبت شده (اعم از رنگ و سایر ویژگی های کاالا)، سایت عمده فروشان نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود. بر مبنای نظر کارشناسی سایت عمده فروشان، اقدامات لازم اعم از تعویض کالا و یا عودت مبلغ سفارش به مشتری از سوی فروشنده صورت خواهد پذیرفت.

-سایت عمده فروشان میتواند در صورت غیرفعال بودن فروشنده و فروشگاه پنل فروشنده را حذف نماید.

-ثبت نام در سایت میبایست با شماره تلفن همراه و شماره کارت بانکی به نام شخص فروشنده در پنل درج گردد.واریزی ها از سایت به نام فروشنده انجام میپذیرد.

-تمامی پرداختها از طریق اتصال به درگاه شبکه بانکی کشور(از طریق درگاه پرداخت بانک سامان) انجام میپذیرد و سایت عمده فروشان دسترسی به اطلاعات صفحه پرداخت وجه ندارد و طبق رسیدالکترونیکی که از بانک به سایت ارسال میشود مبالغ واریزی طبق کدپیگیری  رهگیری میشود.(سایت هیچگونه دسترسی به شماره کارت و رمز دوم و مشخصات کارت بانکی مشتریان نخواهد داشت و انتشار آن در بخش عمومی سایت ممنوع است.)

-فروشنده میبایست هر روز محصولات,قیمت ها,موجودی,سفارشات وغیره را در سایت بررسی و مدیریت نماید.در غیر اینصورت متعهد به جبران خسارات احتمالی میباشد.

-با احتمال به خرید یا فروش محصول یا خدمات در سایت لطفا در هنگام معامله و حتی در هنگام رد و بدل کالای فیزیکی یا مجازی و مبالغ از معتبر بودن خریدار یا فروشنده اطمینان کامل حاصل بفرمایید.سایت هیچ گونه مسئولیتی در این موضوع ندارد.

-هیچ یک از مواد و مفاد قرارداد حاضر به معنای شراکت یا وجود رابطه کارگر و کارفرمائی فیمابین فروشنده و سایت عمده فروشان نبوده و نخواهد بود و سایت عمده فروشان هیچگونه مسئولیت و تعهدی بابت زیر مجموعه های فروشندگان نیز ندارد.

-مسئولیت خرید یا فروش به عهده خریدار و فروشنده میباشد و سایت میتواند در فعال و حذف کردن کاربران اقدام نماید و در صورت لزوم با محاکم قضایی همکاری لازم را انجام دهد.

-*پیشنهاد ما خرید از فروشندگان ویژه میباشد.زیرا ایشان محل کسب مشخص دارند و با حضور در دفاتر اسناد رسمی فرم قرارداد مربوطه را گواهی امضا نموده و برای دفتر شرکت ارسال میکنند.

-سایت عمده فروشان میتواند در هر زمان بخواهد پنل,مطالب,عناوین,رسانه و… که از لحاظ شرعی و قانونی و عرف و یا به تشخیص مدیران مناسب نباشد را غیرفعال و حذف نماید.

-کاربران و استفاده کنندگان ار سایت که در صدد برهم زدن و ایجاد اختلال ,هک و یا هرگونه سو استفاده و تخریب و طبق قوانین حتی اقدام به خرابکاری نمایند طبق قوانین جرایم رایانه ای و مراجع ذیصلاح پیگیری میشوند.

-استفاده از تصاویر غیر اخلاقی و نامناسب در مطالب یا لوگو ممنوع است و باعث حذف کاربر بصورت یکطرفه از طرف مدیریت سایت میشود.

-مطالب حاوی تخریب ,هتک حرمت، فحاشی ، توهین و افترا در صورت مشاهده حذف میگردد. .

-قرار دادن فیلم و موسیقی غیرمجاز و یا لینک دادن به آنها ممنوع است .

-لینک به سایت های نامناسب و فیلتر شده ممنوع است .

-جهت حفظ مالکیت معنوی منبع محتوا و مطالبی که از جای دیگری نقل قول شده اند ، میبایست ذکر شود .

-سایت عمده فروشان میتواند بنا به صلاحدید وجه فروشنده را پس از تایید رسیدن محصول به خریدار به حساب فروشنده واریز نماید.

-صرف فعالیت بصورت تبلیغات در سایت ممنوع است وباعث حذف کاربر میگردد .

-کاربران مجاز به قرار دادن مطالبی که حقوق مولف (Copy Right) را نقض کند نیستند و مسئولیت احتمالی بر عهده کاربر خواهد بود .

-قرار دادن کدهای popup و تبلیغات سایت های غیر مجاز درآمد از اینترنت ممنوع می باشد وباعث حذف کاربر میشود .

-نام نویسی ملزم به رعایت وپذیرفتن قوانین میباشدودر غیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی برعهده سایت نیست.

-کاربران در صورت مشاهده مغایرتهای قانونی و شرعی مراتب را ابتدا به مدیریت سایت اطلاع رسانی نمایند.

-*ثبت نام در سایت رایگان است.

-هزینه ارسال کالا را فروشنده میبایست هنگام ثبت محصول ,نرخ کرایه حمل و نقل را در شهر خود و اقصی نقاط ایران مشخص نماید و در هنگام ثبت سفارش توسط مشتری کاملا مشخص باشد.بدیهیست در غیر اینصورت ,طبق عرف بازار, هزینه ارسال بصورت “پسکرایه” به عهده مشتری میباشد و خریدار میبایست هزینه را در باربری پرداخت نماید.

-در صورت در نظر گرفتن نرخ مالیات, میبایست در فاکتور کاملا مشخص باشد.

-تمامی هزینه های مالیاتی از جمله مالیات بر ارزش افزوده بر عهده فروشنده میباشد و سایت عمده فروشان هیچگونه مسئولیتی در این قبال قبول نمیکند و در صورت مواجه شدن کاملا رد مینماید.لذا تمامی فاکتورها میبایست با نام فروشگاه خودتان به اداره دارایی و مالیات ارسال وتسویه گردد و سایت فقط زیرساخت فروش محصولات شما را فراهم می آورد.

-توجه بفرمایید که طبق قرارداد با بانک سامان و پرداخت الکترونیک سپ , پرداخت ها در بستر درگاه پرداخت الکترونیک بانک سامان و با نام پذیرندگی تجارت الکترونیک فکربکر و آدرس سایت عمده فروشان انجام میپذیرد.

– پس از انتخاب و پرداخت وجه در سایت توسط مشتری,فروشنده موظف است در کمترین زمان ممکن(حداکثر ۲۴ ساعت) سفارش را برای خریدار ارسال نماید.

-پس از ارسال سفارش مشتری, مبلغ فروش با کسر کمیسیون سایت در اسرع وقت (۲۴ ساعت الی یک هفته)به حساب فروشنده واریز میگردد.

-حداقل مبلغ درخواست دریافت وجه مبلغ ۵۰۰۰۰۰ریال معادل ۵۰هزار تومان میباشد.

-در صورت پشیمان شدن مشتری ,قبل از ارسال توسط فروشنده,با هماهنگی جهت عدم ارسال ,سفارش لغو میشود و از خریدار بابت انجام امور دفتری و هماهنگی تلفنی و امور بانکی و برگشت وجه, ۵۰۰۰۰ریال کسر و مابقی به حساب ایشان واریز میگردد.

-در صورت لغو ارسال توسط فروشنده ,میبایست فورا مراتب را به سایت و خریدار اعلام نمایند و شامل کسر هزینه های مربوطه میگردد.(لغو ارسال غیرموجه باعث لغو عضویت یا جریمه میگردد.به ازای لغو سفارشات بیشتر از ۳ عدد در ماه به ازای هر محصول مبلغ ۱۰هزار تومان جریمه منظور میگردد.)

-خریدار موظف است با توجه به اینکه هرفروشنده دارای موقعیت مکانی جداگانه ای میباشد در صورت لزوم نسبت به خریدها بصورت جداگانه و فاکتورهای مجزا جهت بررسی های بعدی اقدام فرماید مسئولیت عدم توجه به خریدها و هزینه های ارسال بر عهده مشتری میباشد.

-خریدار موظف است به محض رسیدن محصول با حضور مامور ارسال(مامور پست)صحت محصولات ارسال شده توسط فروشنده را کنترل و بررسی نماید و در صورت مغایرت فورا به مامور ارسال اعلام و از طریق تماس و پیامک مستقیم به مدیر سایت نیز اعلام نماید و مراحل مربوط به تغییر و یا مرجوعی کالا را انجام دهد.(در صورت اثبات مغایرت محصول ارسال شده توسط فروشنده تمامی هزینه ها بر عهده فروشنده میباشد و جرایم مرتبط به فروشنده  لحاظ میگردد.)

-(این قسمت بدلیل حمایت از شما عزیزان طبق اطلاعیه مندرج در اخبار سایت رایگان شده است.)از آنجایی که هزینه های سایت از طریق کمیسیون فروش انجام میپذیرد,بطور پیشفرض سهم فروشندگان ۹۵ ٪  و کمیسیون سایت فقط ۵٪ فروش میباشد.(بطور مثال برای ۵۰۰۰۰تومان ۲۵۰۰ تومان ویا برای ۱۰۰۰۰۰تومان ۵هزار تومان کمیسیون سایت و۹۵۰۰۰تومان سهم فروش فروشگاه میباشد.)

– در صورت لزوم امکان اصلاح یا اضافه شدن بند جدیدی به قوانین وجود دارد .

-مسئولیت مالیات بر ارزش افزوده بر عهده فروشنده میباشد و فروشنده مستقیما مسئول ثبت و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده کالای فروشی خود و دیگر مالیاتهای محصول به سازمان امور مالیاتی کشور و هزینه های مراجع ذیصلاح میباشد.

-در صورتی که فروشنده کالای سفارشات مشتریان را تامین ننماید، فروشنده متعهد به پرداخت کمیسیون سایت عمده فروشان می باشد. همچنین در صورتی که تعداد کالاهای تامین نشده فروشنده در ماه بیش از ۳ عدد از سفارشات وی باشد، به ازای هر آیتم تامین نشده، مبلغ ۱۰۰۰۰۰ریال از سوی فروشنده به سایت عمده فروشان به عنوان ضرر و زیان پرداخت می گردد

-تمامی کاربران ملزم به رعایت قوانین از جمله رعایت قوانین مرتبط با فضای مجازی و سایبری و  قوانین تجارت الکترونیک و همچنین عرف اجتماعی و قوانین عمومی در نوشتارها و عکسها و درج نظر و مطالب و معاملات خود میباشند.

-طبق عرف مدت استفاده از پنل یکسال شمسی از زمان ثبت نام میباشد.(محدودیتی برای استفاده وجود ندارد.)

-سایت عمده فروشان میتواند در صورت بروز مشکل یا اختلال با صلاحدید سفارشات را با هماهنگی لغو نماید و وجه مربوطه را به حساب خریدار بازگرداند.

-هرگونه کپی برداری و سواستفاده از عنوان و مطالب سایت غیرمجاز بوده و درصورت مشاهده و اعلام پیگیری میگردد.

-هرگونه انتشار شماره حساب و شماره کارت بانکی در صفحات سایت ممنوع میباشد و خرید و فروش میبایست از طریق درگاه بانکی سایت جهت پیگیری خریدار و فروشنده انجام پذیرد.

-خریداران و فروشنگان میبایست یک نسخه از سفارش خود را تا اتمام روند خرید و فروش نزد خود نگهداری نمایند.

-خریداران و فروشندگان قوانین مربوط به خرید و فروش از طریق اپلیکیشن را پذیرفته اند.

-سایت مختار است در هر زمان که نیاز بود جهت بروزرسانی و یا رفع مشکلات فنی,سایت را ازدسترس خارج نماید.

-***عضویت اشخاص حقیقی یا حقوقی در سایت بمنزله پذیرفتن قوانین ومقررات ذکر شده میباشد.

فروشندگان ویژه: فروشندگانی که فرم قرارداد را از سایت دانلود کرده و پس از تکمیل وتایید گواهی امضا در دفاتر اسناد رسمی به آدرس دفتر سایت ارسال نمایند اعطا میگردد.

-مدارک فروشندگان از قبیل کپی کارت ملی و شناسنامه میبایست از طریق تیکت ارسال گردد.

-ارسال اسکن جواز کسب برای فروشندگان کسبه /یا قولنامه یا کپی سند به همراه اسکن قبض با آدرس محل فروشنده(برای مشاغل خانگی) -و ارسال آن از طریق اسکن نیز شامل اعطای پنل فروشندگی در سایت عمده فروشان خواهد شد.

-در صورت بروز اختلاف بین خریدار و فروشنده , سایت با رعایت حقوق طرفین و بدون جانبداری و طبق مشاوره با حقوقدانان مرتبط نسبت به رفع اختلاف اقدام میکند و طرفین ملزم به رعایت آن میباشند.در صورت بروز مشکلات حاد شاکی میبایست در نزدبکترین شعب حل اختلاف یا دادگستری به محل متشاکی,اقامه دعاوی نماید.

-در صورت بروز اختلاف بین کاربران و سایت عمده فروشان ,در صورتی که کاربر شاکی باشد,کاربران اقامه دعوی خود را میبایست در نزدیکترین شعب حل اختلاف یا دادگستری به دفتر مرکزی مطرح نمایند.سایت مکلف نیست در شعب دیگر نقاط پاسخگو باشد و تمامی کاربران به هنگام ثبت نام این موضوع را پذیرفته اند.

-در صورت بروز اختلاف سایت با کاربران,سایت میتواند شکایت خود را در نزدیکترین شعب نسبت به دفتر مرکزی سایت عمده فروشان مطرح نماید و شاکی و یا وکیل قانونی آن میبایست در آن محل جهت برطرف کردن موضوع حضور یابند.

-در خصوص شکایت مشتریان از فروشندگان سایت اجازه دارد اطلاعات فروشنده را در اختیار مراجع ذیصلاح قانونی قرار دهد.

-هرگونه موارد خلاف قانون و مقررات باعث حذف پنل کاربری خریدار یا فروشنده خواهد شد.

***تمامی قوانین برای ایجاد بستری امن وضع گردیده است.

خواهشمندیم با ارائه نظرات و پیشنهادات ما را یاری فرمایید.

 

سایت عمده فروشان

اسفند ۹۶

با آرزوی موفقیت